Sections
You are here: Home News Seminarium naukowe 7 marca 2012 w Instytucie Łączności - Państwowym Instytucie Badawczym

Seminarium naukowe 7 marca 2012 w Instytucie Łączności - Państwowym Instytucie Badawczym

Seminarium: Ocena stanu funkcjonalnego osób starszych i niepełnosprawnych – system EDFAS odbędzie się 7 marca o godz. 12.00 w sali 754 Ośrodka Szkolenia Instytutu Łączności.

Szanowni Państwo,

W imieniu dr inż. Andrzeja Hildebrandta zapraszam na seminarium: Ocena stanu funkcjonalnego osób starszych i niepełnosprawnych – system EDFAS.

Referat wygłosi: dr inż. Janusz Granat i mgr Edward Klimasara.

Streszczenie:

Podczas seminarium zostanie przedstawiony międzynarodowy projekt EUREKA EDFAS „Functional state evaluation system with distributed intellect for elderly and disabled population”. Omówione zostaną takie zagadnienia jak: cel projektu, zadania realizowane przez partnerów konsorcjum, zadania realizowane przez IŁ-PIB. Przedstawiona zostanie architektura systemu z uwzględnieniem funkcji MPR (Mobile Personal Recorder), PDA (Personal Digital Assistant) i Centrum Monitorowania Medycznego (CMM). Planuje się demonstrację prototypu systemu obejmującego zarówno sprzęt jak i oprogramowanie. Dane o EKG, SPO2, impedancji klatki piersiowej i położeniu w przestrzeni 3D osoby monitorowanej są zbierane z czujników podłączonych do MPR-a a następnie za pośrednictwem łącza bezprzewodowego Bluetooth są transmitowane do telefonu komórkowego gdzie są analizowane na bieżąco. Wynik analizy jest wyświetlany na ekranie telefonu. Stany odbiegające od normy są sygnalizowane. Następnie dane pomiarowe są przekazywane do CMM za pomocą sieci Internet gdzie są przechowywane i analizowane off-line za pomocą bardziej zaawansowanych algorytmów niż w PDA. CMM oprócz danych pomiarowych przechowuje wszelkie informacje o osobach monitorowanych, stosowanych lekach, lekarzach, urządzeniach MPR, PDA przypisanych do poszczególnych pacjentów. Wystąpienie stanu alarmowego skutkuje uruchomieniem stosownej procedury ratowniczej.

Seminarium odbędzie się 7 marca o godz. 12.00 w sali 754 Ośrodka Szkolenia Instytutu Łączności.
 
Renata Łaska
Ośrodek Informacji Naukowej i Promocji

Document Actions
Log in


Forgot your password?
« October 2021 »
October
MoTuWeThFrSaSu
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031